• Aktivity - šk. rok 2020/2021

• 15. APRÍL - SVETOVÝ DEŇ UMENIA

Svetový deň umenia si každoročne pripomíname 15. apríla, ktorý je dňom narodenia renesančného génia, ktorý dodnes inšpiruje maliarov, sochárov, filozofov, spisovateľov, vynálezcov, ale aj všetkých obdivovateľov umenia - slávneho Leonarda da Vinci.

Žiacka školská rada už zopár rokov organizuje pri príležitosti tohto dňa Školskú výstavu umeleckých výtvorov našich žiakov. Cieľom je poukázať nielen na tento špecifický deň, ale aj na rôznorodý talent našich žiakov. Keďže v tejto dobe nemohla výstavu zorganizovať v školských priestoroch, pripravila pre nás všetkých krásnu virtuálnu výstavu! Ďakujeme!

VIANOČNÝ PRÍHOVOR PREDSEDNÍČKY ŽŠR

Vážená pani riaditeľka, vážené pani učiteľky, milí študenti a spolužiaci!

Opäť k nám zavítali najkrajšie sviatky roka – Vianoce.  Spolu s nimi končíme aj jeden z najnáročnejších rokov nášho štúdia. Celý rok 2020 sa niesol v tieni spoločensky, hospodársky a ľudsky náročnej situácie.

Stále tu je pandémia COVID – 19, ktorá sa dotkla ľudí na celom svete a zasiahla aj do našich životov. Pandémia nás zastihla absolútne nepripravených, žiaľ, nie našou vinou. Boli sme nútení výučbu realizovať v plnom rozsahu dištančnou formou. Doslova zo dňa na deň sme sa museli prispôsobiť celkom novej situácii, ktorá bola náročná pre všetkých. Pre pedagógov, aj pre nás študentov. Učitelia museli zvládnuť nečakanú výzvu, boli nútení nájsť vhodné formy výučby, aby nám študentom poskytli čo najviac poznatkov dištančnou formou, pretože tá nepredstavuje iba zadávanie úloh učiteľmi, ale aj množstvo vypracovaného študijného materiálu pre ľahšie  vzdelávanie študentov.

Reakcie boli spočiatku rôzne, prevažne kritické, ale dnes môžeme konštatovať, že sme sa s touto veľmi náročnou úlohou vysporiadali veľmi dobre. Preto vás chcem povzbudiť, aby ste tento vianočný čas prežili v pokoji, v radosti, v kruhu svojich najbližších a nenechali si pokaziť to nádherné kúzlo Vianoc touto neľahkou situáciou.

Veľká vďaka patrí našim pani učiteľkám za ochotu pomáhať nám, za snahu sprostredkovať informácie dostupným spôsobom a vôbec za všetko, čo pre nás počas štúdia na našej škole urobili a stále s láskou robia. Všetkým prajem krásne a požehnané vianočné sviatky a úspešný štart do nového roka 2021.

Sabína Andrejková, predsedníčka ŽŠR

VOĽBA NOVEJ ŽIACKEJ ŠKOLSKEJ RADY

Aj v tomto školskom roku bude na škole pracovať Žiacka školská rada. Koordinátorkou ŽŠR zostáva naďalej Mgr. Emília Pajkošová Horvátová. Novou predsedníčkou ŽŠR sa stala Sabína Andrejková zo IV.A triedy, zastupovať ju bude podpredsedníčka Vivien Pšenčíková, taktiež zo IV.A triedy. Pokračujúcimi členmi ŽŠR sú: Michal Ladomerský (IV.A), Miroslav Rodák (III.A), Timea Baranková (III.A), Laura Mihalíková (III.A), Daniel Pangrác (II.A) a Matej Pekarik (II.A). Dvomi novými členkami ŽŠR sa stali žiačky I.A triedy - Nina Demjanovičová a Viktória Kosturová.