Prečo študovať na SGBJ DSA? Pozrite si video: https://youtu.be/h329Basv32w >>>

10 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ NAŠU ŠKOLU:

• kvalifikovaný pedagogický zbor

• kvalitná príprava na vysokú školu

• ponuka voliteľných predmetov podľa záujmu žiakov

• realizácia projektov (eTwinnig, Erasmus+,...)

• sebarozvoj žiakov v programe DofE

• pestrá škála podujatí (exkurzie, výlety, divadelné víkendy,...)

• podpora zdravého životného štýlu (telocvičňa a plaváreň v priestoroch školy)

• individuálny prístup (Teacher - Parent - Student Conference)

• rešpektovanie osobnosti žiaka

• priateľská atmosféra a rodinné prostredie

ZRIAĎOVATEĽ ŠKOLY

Od 1. septembra 2019 sa novým zriaďovateľom školy stala spoločnosť Deutsch – Slowakische Akademien, a. s., ktorá  patrí do portfólia nemeckého Europäisches Bildungswerk für Beruf und Gesellschaft  (EBG) so sídlom v Magdeburgu (SRN).

IDEA ŠKOLY

Súkromné gymnázium DSA je školou moderného typu, ktorej hlavnou prioritou je rozvíjať tvorivé myslenie svojich žiakov, a tým ich pripravovať na riešenie rôznych životných situácií a úspešné zvládnutie vysokoškolského štúdia. Škola ponúka príjemnú, tvorivú a partnerskú spoluprácu.

SÚŤAŽE

Škola sa zapája do olympiád a rôznych súťaží, v ktorých žiaci vynikajú, a to aj zásluhou veľkej ochoty zo strany učiteľov. Žiaci sú úspešní nielen na celoslovenských, ale aj medzinárodných súťažiach. V roku 2015 dosiahlo gymnázium najlepší výsledok v EČ MS z matematiky v rámci celého Slovenska. V rokoch 2018 a 2019 úspešní žiaci vyhrali pobyty v Bruseli a Štrasburgu.

CUDZIE JAZYKY

Najlepším spôsobom ako sa naučiť jazyk je komunikácia s „native speaker-om“. Škola zavádza vyučovanie cudzieho jazyka prostredníctvom videokonferenčných hovorov a podporuje zahraničné pobyty, počas ktorých sú žiaci ubytovaní v rodinách, a tak získavajú jedinečnú možnosť naučiť sa cudzí jazyk.

AKTIVITY

Každý rok sa na škole organizuje pre žiakov množstvo ďalších  podujatí a súťaží.
    Patria k nim napríklad školské plesy, školské matematické súťaže (SGBOJ, Rébusy a hlavolamy), športové súťaže, tematické exkurzie do zahraničia, divadelné víkendy, lyžiarske výcvikové kurzy a školské výlety.

UPLATNENIE ABSOLVENTOV

Absolventi školy po vyštudovaní mieria na najrozličnejšie fakulty doma aj v zahraničí (lekárska, právnická, ekonomická...). Je to vďaka všestrannému zameraniu gymnázia a možnosti výberu voliteľných predmetov v 3. a 4. ročníku. Každý rok takmer 100% našich žiakov pokračuje v štúdiu na VŠ.

MÝTY A FAKTY

Nie je pravdou, že v súkromných školách je vyučovací proces na nižšej úrovni. Vzdelanie získané na súkromných školách je zárukou uplatnenia sa na rôznych typoch vysokých škôl. Hoci nie sme veľkou školou, svojim žiakom ponúkame dostatočné množstvo materiálno-technického vybavenia na vyučovanie a možnosť sebarealizácie v školskej i mimoškolskej činnosti.